Jak znaleźć dobrego psychologa dziecięcego w Poznaniu?

dobry psycholog dzieciecy jak znalezc go w poznaniu

Choroby psychiczne oraz nieradzenie sobie z napotykanymi trudnościami uznawane są za chorobę cywilizacyjną XXI wieku. Choroba ta dotyka nie tylko osób dorosłych ale przede wszystkim młodzież i dzieci, które nie potrafią sobie poradzić z otaczającym je światem.

Kiedy zauważasz problem

Rodzic zauważający problem u swojego dziecka czy też nastolatka w pierwszej kolejności powinien zdać sobie sprawę z tego, że nie może go bagatelizować. Jeżeli on jako rodzic nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z problemem, który napotkał powinien udać się do specjalisty. Przy tym warto zaznaczyć, że tego rodzaju problemy nie powstają w tydzień lub też miesiąc. Najczęściej nagromadza się więcej przeżyć i sytuacji. Dziecko próbuje sobie z nimi poradzić jednak nie jest w stanie tego samodzielnie zrobić. I w tym momencie powinien wkroczyć dobry psycholog dziecięcy poznań.

Poszukiwania najlepszego specjalisty dla swojego dziecka

Każdy rodzic zauważając problem u swojego dziecka najpierw próbuje mu pomóc samodzielnie. Dopiero z czasem dochodzi do wniosku, że potrzebna będzie pomoc specjalisty i wtedy zaczynają się poszukiwania. Często rodzice zaczynają od rozmowy z psychologiem szkolnym, który ma doradzić w jaki sposób radzić sobie z problemem. Nie zawsze jednak przynosi to pożądane efekty. Czasami dziecko wymaga długofalowej pomocy specjalisty. I wtedy przychodzi czas na poszukiwanie psychologa z prawdziwego zdarzenia. Jak jednak kogoś takiego znaleźć? Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim warto skupić się na takich aspektach jak:

  • wykształcenie danego specjalisty,
  • kwalifikacje do pracy z dziećmi tj. określonej specjalizacji wskazującej na możliwość pracy z dziećmi,
  • doświadczenie zawodowe – lepiej jest udać się do specjalisty, który pracuje już od jakiegoś czasu a nie takiego który dopiero rozpoczął swoją praktykę,
  • opinie na temat danego psychologa.

Kierując się wyżej wymienionymi aspektami powinno się poszukiwać najlepszego specjalisty.

Problem sam się nie rozwiąże

Wielu rodziców wychodzi z założenia, że problem ich dziecka może się w miarę szybko i sprawnie rozwiązać. Większość z nich jednak nie zdaje sobie sprawy z tego, że praca z psychologiem to długoterminowa praca, która dopiero po jakimś czasie zaczyna przynosić efekty. Trzeba się więc nastawić na to, że tak naprawdę problem nie zostanie rozwiązany w miesiąc czy dwa. Żaden dobry psycholog dziecięcy poznań nie da gwarancji na czas prowadzenia sesji, ponieważ wszystko będzie tutaj zależeć od indywidualnych predyspozycji danej osoby.

Choroby psychiczne oraz nieradzenie sobie z napotykanymi trudnościami uznawane są za chorobę cywilizacyjną XXI wieku. Choroba ta dotyka nie tylko osób dorosłych ale przede wszystkim młodzież i dzieci, które nie potrafią sobie poradzić z otaczającym je światem. Kiedy zauważasz problem Rodzic zauważający problem u swojego dziecka czy też nastolatka w pierwszej kolejności powinien zdać sobie…

Dodaj komentarz