Cegła klinkierowa w sypialni, salonie i łazience

Cegła klinkierowa w sypialni, salonie i łazience

Zastosowanie cegły klinkierowej na ścianach jest pewnego rodzaju ekstrawagancją, która jednak pozwala uzyskać bardzo dobre efekty wizualne. Na takie rozwiązanie może zdecydować się dosłownie każdy. Wystarczy tylko mieć odpowiedni pomysł aranżacyjny.

Klinkier w salonie i sypialni

Do nowoczesnych wnętrz można wybrać cegły klinkierowe w kolorach szarym, czarnym lub białym. Te o powierzchni glazurowanej będą nadawały płaszczyźnie ściany lekki połysk i elegancki wygląd. W pomieszczeniach zaprojektowanych w stylu industrialnym można zastosować klasyczne cegły lub płytki klinkierowe o powierzchni gładkiej, cieniowanej lub ryflowanej.

Jeżeli natomiast nasze wnętrze jest utrzymane w stylu wiejskim, to i klinkier powinien nawiązywać do tego stylu. Powinny one przypominać cegły, z których były budowane stare domy. Dzięki temu, uda się uzyskać odpowiedni klimat, z którego każdy będzie mógł być w pełni zadowolony. Do wnętrz wiejskich świetnie sprawdzi się klinkier w kolorze czerwonym, który jest tradycyjną cegłą.

W małych mieszkaniach świetnie sprawdzi się również okładzina klinkierowa, która zajmuje mniej miejsca. Rustykalny klimat uda się natomiast uzyskać, jeżeli cegła klinkierowa zostanie połączona z naturalnym drewnem. Zdecydowanie wszystkie te aranżacje sprawdzą się świetnie zarówno w salonie, jak i sypialni.

Klinkier w pokoju dziecka

Klinkier pozwoli na stworzenie nietuzinkowego wnętrza dla dziecka. Każda mała księżniczka marzy o komnacie w murowanym zamku. Uda się taki efekt uzyskać dzięki klinkierowej cegle.

Klinkier w łazience

Do łazienki wcale nie trzeba wybierać jedynie płytek ceramicznych. Cegła klinkierowa w takim wnętrzu sprawdzi się równie dobrze. Można wyłożyć nią ściany lub fragmenty przestrzeni, na przykład w postaci obudowy wanny. Będzie to na pewno wspaniałe tło dla monochromatycznych mebli i dodatków. Klinkier ma niską nasiąkalność. W związku z tym, na pewno świetnie sprawdzi się w takim wnętrzu, jak łazienka. Na pewno w łazience nic złego nie będzie się działo z takim właśnie klinkierem.

Zastosowanie cegły klinkierowej na ścianach jest pewnego rodzaju ekstrawagancją, która jednak pozwala uzyskać bardzo dobre efekty wizualne. Na takie rozwiązanie może zdecydować się dosłownie każdy. Wystarczy tylko mieć odpowiedni pomysł aranżacyjny. Klinkier w salonie i sypialni Do nowoczesnych wnętrz można wybrać cegły klinkierowe w kolorach szarym, czarnym lub białym. Te o powierzchni glazurowanej będą nadawały…

Comments

  1. Ja mam klinkier (firma King Klinker) w salonie i w kuchni, które są utrzymane w stylu rustykalnym. Płytki w kuchni są w kolorze cegły, a w salonie białe w połączeniu z kremową farbą. Uwielbiam takie wnętrza, bo mają charakter.

Dodaj komentarz