Ceny nowych domów – uzasadnione?

Ceny nowych domów – uzasadnione?

Jako ludzie, wszyscy nosimy w sobie wiele przekonań na temat różnych rzeczy. Niektóre z nich wrosły w nasz obraz świata na tyle głęboko, że nawet nam się nie śni by w nie zwątpić. Ale czy to, co o czymś sądzimy, chociaż często brak nam dowodów, zawsze jest prawdziwe?

Moglibyśmy rozważyć ten problem, jako przykładem posługując się choćby czymś takim jak wysokość cen nowych domów i temu podobne. Od dawna myśli się o tym, że jest to nadmierne i przekazuje się tę wiadomość kolejnym osobom. Wszyscy są absolutnie pewni, że nie może to być niczym innym niż najprawdziwszą prawdą. Argumentują to tym, że dawniej tyle nie kosztowało i nawet nie dopuszczają wątpliwości, tak jest to dla nich oczywiste. A do tego, o wysokości cen nowych domów, mówiono już od dawna, co przecież musi oznaczać, że jest to fakt, nieprawdaż?

A tymczasem temu założeniu jest dosyć daleko do prawdziwości, wbrew przeświadczeniu tych naprawdę wielu osób. Wydaje nam się to niepodważalnym faktem, tak bardzo rozpowszechniony i głęboko w nas zakorzeniony jest ten pogląd, a wbrew temu wysokość cen nowych domów okazuje się nadmierna wcale nie być. Tak naprawdę wygląda to zupełnie inaczej: dzisiaj wszystko drożeje, co z oryginalnym przekonaniem ma raczej niewiele wspólnego. Ta rewelacja często jest dla ludzi na tyle zaskakująca, że nie chcą jej przyjąć do wiadomości.

Dlatego w dzisiejszym świecie wszystkie informacje, nawet odnoszące się do największych oczywistości, trzeba weryfikować – na szczęście, mamy wiele możliwości aby to robić i dłużej nie tkwić w błędzie.

Jako ludzie, wszyscy nosimy w sobie wiele przekonań na temat różnych rzeczy. Niektóre z nich wrosły w nasz obraz świata na tyle głęboko, że nawet nam się nie śni by w nie zwątpić. Ale czy to, co o czymś sądzimy, chociaż często brak nam dowodów, zawsze jest prawdziwe? Moglibyśmy rozważyć ten problem, jako przykładem posługując…

Dodaj komentarz