Inwertery fotowoltaiczne – jak je wybrać?

montaż

Sprawny montaż paneli fotowoltaicznych sprawi, że przez długi czas będziemy się cieszyć instalacją, która przynosi nam wymierne korzyści, sprawia, że dom jest bardziej ekologiczny, tańszy w utrzymaniu, bardziej komfortowy. Kluczem do sukcesu jest wybór firmy, która dokona montażu paneli, a wcześniej określi nasze zapotrzebowanie na energię elektryczną. Na te podstawie będzie można zaprojektować instalację, która będzie wydajna i bezawaryjna. W jej skład muszą wejść wszystkie niezbędne elementy.


Popularność instalacji fotowoltaicznych wynika z kilku faktów. Po pierwsze to najbardziej ekologiczna instalacja, której sprawne działanie realnie przyczynia się do ochrony środowiska oraz poprawy jakości powietrza. Kolejną kwestią jest zmniejszenie rachunków za prąd praktycznie do zera. O ile przed montażem instalacji nasze średnie rachunki za miesiąc używania prąd oscylowały koło 150-200 złotych, to mając panele słoneczne na dachu będziemy płacić jedynie za utrzymanie łącze (i inne opłaty techniczne). Jest to więc drugi praktyczny wymiar instalacji.

Od czego zależy funkcjonalność fotowoltaiki i jak można ją poprawić?

Fotowoltaika to jedna z najważniejszych instalacji, z którą obecnie mamy do czynienia w domach czy biurach. Jej prawidłowe działanie to szansa na to, aby nie nadwyrężać domowego budżetu i nie płacić bardzo dużych rachunków za energię. Również jeżeli zasilamy maszyny przemysłowe, posiadamy pompę ciepła, panele podczerwone czy klimatyzację – posiadanie paneli jest w obecnych czasach po prostu koniecznością.

Od czego zależy efektywność instalacji? Możemy tu wymienić następujące kryteria:

– wybór wykonawcy,
– określenie własnych potrzeb,
– dobór mocy paneli i pozostałego wyposażenia,
– prawidłowe przygotowanie miejsca do montażu,
– prawidłowo wykonany montaż,
– prawidłowa eksploatacja i brak przeróbek.

Również wiele zależy od tego, jakie panele wybierzemy, jaki rodzaj inwertera będzie zastosowany. Instalacja musi się składać z elementów, które są do siebie w maksymalnym stopniu dopasowane. Można o tym poczytać na stronie https://hymon.pl/oferta/inwertery/.

Zobacz także: http://polishproperte.pl/czym-polega-dzialanie-inwerterow-fotowoltaicznych/

Rola paneli oraz inwertera – dwie najważniejsze kwestie

Zadaniem paneli fotowoltaicznych jest pobieranie promieni słonecznych oraz ich przekazywanie do inwertera, który zamienia nagromadzoną energie słoneczną na energię elektryczną. Oba elementy instalacji muszą więc ze sobą ściśle współpracować, a będą to robić tylko i wyłącznie wtedy, gdy będą dobrej jakości.

Kluczowa jest rola inwertera. Powinien być dopasowany tak, aby konwersja energii odbywała się przy jak najmniejszych stratach, które z oczywistego punktu widzenia mogą mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całej instalacji. Biorąc pod uwagę aspekty techniczne możemy mieć do czynienia z koniecznością montowania kilku inwerterów lub zastosowaniem jednego.

Sprawny montaż paneli fotowoltaicznych sprawi, że przez długi czas będziemy się cieszyć instalacją, która przynosi nam wymierne korzyści, sprawia, że dom jest bardziej ekologiczny, tańszy w utrzymaniu, bardziej komfortowy. Kluczem do sukcesu jest wybór firmy, która dokona montażu paneli, a wcześniej określi nasze zapotrzebowanie na energię elektryczną. Na te podstawie będzie można zaprojektować instalację, która…

Dodaj komentarz