Kupno mieszkania wcale nie jest takie trudne

Kupno mieszkania wcale nie jest takie trudne

Jako ludzie, wszyscy nosimy w sobie wiele przekonań na temat różnych rzeczy. Niektóre z nich uchodzą wręcz za świętą prawdę i co niektórzy w najmniejszym stopniu w nie nie wątpią. Ale czy to, co o czymś sądzimy, chociaż często brak nam dowodów, zawsze jest prawdziwe?

Możemy rozważyć tę pułapkę logiczną, gdzie za przykład posłuży nam chociażby pogląd, że kupno mieszkania jest trudne i temu podobne sprawy. Od dawna myśli się o tym, że jest to prawda i przekazuje się tę wiadomość kolejnym osobom. Wszyscy są święcie przekonani, że musi to być nic innego jak najprawdziwsza w świecie prawda. Argumentują to tym, że coraz o nie trudniej i nawet nie dopuszczają wątpliwości, tak jest to dla nich oczywiste.

Poza tym, przecież od dawna tyle się mówi o tym, że kupno mieszkania jest trudne, więc jakim cudem miałoby to być nieprawdą? Podczas gdy temu przekonaniu daleko jest do prawdziwości, wbrew przekonaniu tych wszystkich osób. Pogląd ten uchodzi za rozpowszechniony i tkwiący w nas dosyć głęboko, lecz okazuje się, że pogląd, że kupno mieszkania jest trudne tak naprawdę nie jest taki oczywisty i raczej nigdy nie był.

Faktycznie przedstawia się to zgoła odmiennie: dość łatwo to zrobić, co raczej nie zgadza się z naszym oryginalnym przekonaniem. Często ta wiadomość naprawdę zaskakuje ludzi, którzy po prostu nie mogą w to uwierzyć.

Jako, że dzisiaj mamy wiele możliwości weryfikowania wszelkich informacji, nawet tych tyczących się oczywistości, powinniśmy z tego korzystać zamiast narażać się na ignorancję oraz tkwienie w błędzie.

Jako ludzie, wszyscy nosimy w sobie wiele przekonań na temat różnych rzeczy. Niektóre z nich uchodzą wręcz za świętą prawdę i co niektórzy w najmniejszym stopniu w nie nie wątpią. Ale czy to, co o czymś sądzimy, chociaż często brak nam dowodów, zawsze jest prawdziwe? Możemy rozważyć tę pułapkę logiczną, gdzie za przykład posłuży nam…

Dodaj komentarz