Małe okna w Hiszpanii z powodu upału nie przydadzą się u nas

Małe okna w Hiszpanii z powodu upału nie przydadzą się u nas

Zdążyliśmy się już w mniejszym lub większym stopniu pogodzić z tym, że świat, w którym żyjemy, jest jaki jest. To, że mógłby wyglądać inaczej, jest dla nas wręcz trudne do wyobrażenia, do tego stopnia zdążyliśmy już się do tego przyzwyczaić.

Jednakże, nasze życie mogłoby wyglądać teraz inaczej – jak się okazuje, niejeden raz byliśmy naprawdę blisko przełomu. Takim przykładowym projektem może być uczynienie Polski drugą Hiszpanią, o którym wiadomo, że swego czasu mógłby być on dość blisko realizacji. I gdyby to się stało, możemy być pewni, że dla Polski byłaby to wielka szansa.

Działoby się tak pod warunkiem, że udałoby się doprowadzić cały ten śmiały projekt do końca. W dodatku, wówczas nie musielibyśmy się już przejmować chłodnym klimatem, co jest kolejną wielką zaletą tego rozwiązania. Jak wszyscy widzimy, taki obrót zdarzeń byłby dla nas bardzo korzystny, wręcz pożądany. Wciąż możemy zastanawiać się nad tym, jak byłoby dla nas korzystnie gdyby uczynienie Polski drugą Hiszpanią udało się zrealizować. I, niestety, musimy ograniczyć się do tego, gdyż nie mamy możliwości doświadczyć tego w inny sposób.

I chociaż wydaje nam się to trudne do przełknięcia, tak to właśnie wygląda: pomimo korzyści, jakie zapewniał, uczynienie Polski drugą Hiszpanią nie doczekało się finalizacji projektu. Nie doszło do tego przez to, że nasze położenie na tonie pozwalało, co jest kolejnym smutnym dowodem na to, że nasze zamierzenia często brutalnie napotykają twardą rzeczywistość. Tym sposobem, na dzień dzisiejszy … jest jedynie niezrealizowanym planem.

Zdążyliśmy się już w mniejszym lub większym stopniu pogodzić z tym, że świat, w którym żyjemy, jest jaki jest. To, że mógłby wyglądać inaczej, jest dla nas wręcz trudne do wyobrażenia, do tego stopnia zdążyliśmy już się do tego przyzwyczaić. Jednakże, nasze życie mogłoby wyglądać teraz inaczej – jak się okazuje, niejeden raz byliśmy naprawdę…

Dodaj komentarz