Mieszkanie w mieście całym z betonu

Zdążyliśmy się już w mniejszym lub większym stopniu pogodzić z tym, że świat, w którym żyjemy, jest jaki jest. Trudno nam jest nawet sobie wyobrazić, że mógłby wyglądać inaczej, tak bardzo już się przyzwyczailiśmy do jego praw i zasad działania.

Jednak okazuje się, że często o mały włos i moglibyśmy rzeczywiście mieć warunki do życia odbiegające od tego, do czego się przyzwyczailiśmy. Przykładem tutaj może być plan rozwoju parków miejskich, który to projekt swego czasu był dość bliski zrealizowania. Gdyby tak się stało, na pewno byłoby to wielką szansą dla projektantów, jak i dla nas wszystkich. Działoby się tak, gdyby tylko udało się doprowadzić cały ten śmiały projekt do końca.

Co więcej, wtedy nie musielibyśmy już się martwić o zabetonowane miasta, co wydaje się być najlepsze w tym wszystkim. Trzeba przyznać, że to byłaby bardzo miła perspektywa i prawie każdy chciałby dla siebie czegoś takiego. Możemy wciąż od nowa się zastanawiać, jak byłoby korzystnie, gdyby plan rozwoju parków miejskich udało się zrealizować. Na nasze nieszczęście, nie pozostaje nam nic innego, gdyż nie było nam dane przekonać się o tym na własnej skórze.

Choć niełatwo nam w to uwierzyć, pomimo wszystkich swoich jasnych stron plan rozwoju parków miejskich ostatecznie nie został wprowadzony w życie. Przyczyną tego było to, że zabrakło funduszy, co od nowa uczy nas o tym, jak kruche i nic nieznaczące potrafią być ludzkie zamierzenia i ambicje. I tak plan rozwoju parków miejskich obecnie znajduje się jedynie w sferze marzeń i tak już pewnie pozostanie.

Zdążyliśmy się już w mniejszym lub większym stopniu pogodzić z tym, że świat, w którym żyjemy, jest jaki jest. Trudno nam jest nawet sobie wyobrazić, że mógłby wyglądać inaczej, tak bardzo już się przyzwyczailiśmy do jego praw i zasad działania. Jednak okazuje się, że często o mały włos i moglibyśmy rzeczywiście mieć warunki do życia…

Dodaj komentarz