Nowoczesne sposoby na urządzenie salonu

Nowoczesne sposoby na urządzenie salonu

Najważniejszym pomieszczeniem w każdym domu jest salon. Spędza się w nim bardzo dużo czasu, a w dodatku przyjmuje się w nim gości. Musi to być miejsce praktyczne i efektowne pod wieloma względami. Podczas planowania aranżacji istotna jest przestrzeń, jaką mamy do dyspozycji.

Powierzchnia salonu a jego wygoda

Ogólnie przyjęło się, że praktyczne i wygodne może być jedynie duże i przestronne pomieszczenie. Jednak również mały salon może być komfortowy, jeżeli tylko będzie właściwie zaaranżowany. Dużo uwagi należy przyłożyć do zaplanowania poszczególnych efektów, a na pewno uda się uzyskać rozwiązanie, z którego będziemy mogli być zadowoleni.

Coraz częściej spotykanym rozwiązaniem jest połączenie kuchni z salonem poprzez całkowite lub częściowe wyburzenie ściany miedzy nimi. W przypadku większych domów między kuchnią a salonem zwykle znajduje się jeszcze jedno pomieszczenie – jadalnia. Pomimo tego, że wszystkie te pomieszczenia należą do strefy dziennej, każde z nich spełnia inną funkcję. Ich otwarcie pozwoli przestrzeni złapać oddech i spowoduje, że aranżacja będzie niezwykle ciekawa.

Wydzielenie salonu bez zamykania drzwi

Istnieje wiele sposób na wyodrębnienie danego pomieszczenia bez zamykania drzwi. Taki efekt można uzyskać dzięki doborowi zróżnicowanego koloru ścian. Wiele osób nadal ma sporo oporów przed używaniem kolorowych farb, szczególnie tych w intensywnych kolorach. Boją się, że efekt nie będzie taki, jak się tego spodziewali. Ponadto, w trendach wnętrzarskich, jeżeli chodzi o aranżację salonu nadal królują biele i szarości.

Innym sposobem na oddzielenie salonu od kuchni jest zastosowanie w tych pomieszczeniach dwóch różnych materiałów, które znajdą się na podłodze. Zróżnicowanie wzorów płytek, ich kształtów, czy wielkości może być świetnym rozwiązaniem przy łączeniu kuchni z jadalnią. Innym wyjściem są często niedoceniane dywany. Dywan, bez względu na to, czy wybierzemy gładki czy pokryty dekoracyjnym wzorem, wyraźnie oddzieli salon od innych pomieszczeń, nadając mu przytulny i ciepły charakter.

Najważniejszym pomieszczeniem w każdym domu jest salon. Spędza się w nim bardzo dużo czasu, a w dodatku przyjmuje się w nim gości. Musi to być miejsce praktyczne i efektowne pod wieloma względami. Podczas planowania aranżacji istotna jest przestrzeń, jaką mamy do dyspozycji. Powierzchnia salonu a jego wygoda Ogólnie przyjęło się, że praktyczne i wygodne może…

Dodaj komentarz