Pomysł na szybkie schłodzenie latem

schlodzenie latem

W końcu nadeszło upalne lato, za którym tęskniło wielu z nas. Warto jednak pamiętać, że wyższe temperatury nieuchronnie pociągają za sobą większe zapotrzebowanie na wodę. Pijemy jej więcej, mamy też potrzebę częstszych kąpieli. Czy oszczędzanie wody latem jest w ogóle możliwe?

Jak najbardziej! Istnieje mnóstwo skutecznych sposobów na zużywanie mniejszej ilości wody: od zakręcania kranu w trakcie mycia zębów po przestawienie się na zmywarkę, która zużywa znacznie mniej wody w porównaniu ze zmywaniem ręcznym. A dlaczego szybki prysznic jest lepszy niż kąpiel w wannie? Wyjaśniamy z pomocą architektki Katarzyny Szramek, Ambasadorki marki Geberit.

Dlaczego warto pamiętać o rozsądnym gospodarowaniu wodą?

Każdego dnia zużywamy mnóstwo wody, a w sytuacji zagrożenia suszą musimy być w tej kwestii tym bardziej czujni. Nie bez znaczenia są też nasze rachunki. Co jest bardziej oszczędne: kąpiel w wannie wypełnionej wodą czy szybki prysznic? Oczywiście, że to drugie! Oszczędność liczymy w tym przypadku w dziesiątkach litrów. Każdy z nas może zaoszczędzić mnóstwo wody, wypracowując u siebie odpowiednie nawyki: biorąc prysznic, zużywa się około 80 litrów mniej wody w porównaniu z kąpielą. Zakręcenie wody podczas namydlania, mycia zębów lub mycia rąk również pozwala zaoszczędzić znaczną ilość wody.

Bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, pod kątem ilości zużytej wody, jest oczywiście prysznic. Długie kąpiele w wannie są bardzo relaksujące i odprężające, natomiast wymagają napełnienia całej wanny wodą. Pod prysznicem spłukujemy się bieżącą wodą. Czynność ta zajmuje mniej czasu i ilości wody. – podkreśla architekt Katarzyna Szramek.

Aby nasze korzystanie z prysznica było jeszcze bardziej oszczędne, zainwestujmy w specjalną baterię prysznicową, na przykład z wbudowanym perlatorem. Takie urządzenie pobiera mniej wody bez jakiegokolwiek uszczerbku na komforcie korzystania z naszego prysznica.

Oszczędzanie wody? Z marką Geberit to czysta przyjemność!

A skoro mowa o komforcie, marka Geberit dostarcza szereg rozwiązań, aby oszczędne korzystanie ze strefy prysznica było zarówno skuteczne, jak i komfortowe. Niezależnie od tego, czy jesteśmy zwolennikami tradycyjnych brodzików, czy minimalistycznych pryszniców typu walk-in, w ofercie marki Geberit i należącej do niej marki Koło znajdziemy brodziki i odpływy, gwarantujące najwyższą wygodę w trakcie korzystania z prysznica.

Przykłady? Brodzik Koło Nemea jest wykonany z akrylu sanitarnego – ciepłego i miłego w dotyku materiału i doskonale sprawdzi się do małej łazienki. Jest przy tym stabilny i zapewnia trwałość na wiele lat. ,,Warto podkreślić, że brodzik Nemea sprawdzi się w łazienkach, w których nie można zamontować odpływów liniowych.” – mówi architekt Katarzyna Szramek.

Miłośnicy ultrapłaskich powierzchni

Powinni z kolei zwrócić uwagę na model Geberit Sestra. Ma niezwykle przyjemną w dotyku, strukturalną powierzchnię, która jest niezwykle trwała na uszkodzenia, zarysowania i działanie promieni słonecznych, a dodatkowo posiada właściwości antypoślizgowe. Wzdłuż brodzika biegnie przypominający odpływ liniowy wpust odprowadzający wodę. Ten element nie tylko świetnie wygląda, ale też gwarantuje higienę, zapobiegając zbieraniu się brudu.

Równie bezpieczny i higieniczny, a przy tym niezwykle elegancki jest brodzik Geberit Olona. Podobnie jak brodzik Sestra, również model Olona pokryty jest warstwą żywicy żelkotowej, zabezpieczającej go przed zarysowaniami. Powierzchnia brodzika jest gładka i matowa, a jego elegancki design podkreśla odpływ z okrągłą pokrywą z chromowanym obramowaniem.

Co jeszcze wpływa na komfort korzystania z prysznica? Z pewnością dobry odpływ. Model Geberit CleanLine rozwiązuje problem utrzymania tego elementu w czystości. Dzięki swojej prostej formie i otwartej przestrzeni wylotowej utrzymanie higieny w strefie prysznica nigdy nie było tak łatwe. ,,Odpływ liniowy Geberit CleanLine jest bardzo estetyczny i produkowany w różnych kolorach, w jakich dostępne są również baterie łazienkowe. Dzięki kolorystyce oraz smukłej rynnie odpływowej jest biżuteryjnym wykończeniem pod prysznicem. Można go również przyciąć na miarę.” – podkreśla architekt Katarzyna Szramek.

W końcu nadeszło upalne lato, za którym tęskniło wielu z nas. Warto jednak pamiętać, że wyższe temperatury nieuchronnie pociągają za sobą większe zapotrzebowanie na wodę. Pijemy jej więcej, mamy też potrzebę częstszych kąpieli. Czy oszczędzanie wody latem jest w ogóle możliwe? Jak najbardziej! Istnieje mnóstwo skutecznych sposobów na zużywanie mniejszej ilości wody: od zakręcania kranu…

Dodaj komentarz