Praktyczne sposoby na udaną aranżację tarasu

aranzacja tarasu

Pandemia oraz zmiana modelu pracy na zdalną spowodowały, że coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania lub domu na obrzeżach miast, z dostępem do zieleni – własnego ogródka. W związku z tym dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się małe miejscowości, z jednej strony posiadające doskonałe połączenie z centrum dużych miast, z drugiej zapewniające mieszkańcom ciszę, spokój oraz prywatność. Jak zaaranżować taras, który w ciepłej porze roku staje się przedłużeniem dziennej części mieszkania?

– W ostatnim czasie duża część naszych klientów zmieniła swoje preferencje i szuka lokali poza granicami miasta, w otoczeniu zieleni, z przynależącym do mieszkania lub domu ogródkiem. Swoją chęć zmiany najczęściej argumentują chęcią posiadania własnego kawałka zieleni – przestrzeni, w której będą mogli spędzać czas – z rodziną, dziećmi lub bliskimi.

Cieszy ich myśl o stworzeniu własnego zakątka, w którym zaaranżują przestrzeń dla dzieci, przydomowy ogródek czy część wypoczynkową. Dlatego wprowadzone w ostatnim czasie do naszej oferty mieszkania i domy w zabudowie szeregowej na osiedlach Zielona Lutynia czy Nowa Winnica zyskują duże zainteresowanie wśród klientów– tłumaczy Tomasz Bednarek, specjalista ds. sprzedaży w WPBM „Mój Dom” S.A.

Choć nie ma jednej uniwersalnej metody – różnią się nasze potrzeby i oczekiwania. Możemy jednak skorzystać z kilku prostych porad, które pozwolą nam stworzyć atrakcyjną przestrzeń w ogrodzie, sprzyjającą komfortowemu wypoczynkowi.

Podstawą dobrej aranżacji jest wybór mebli ogrodowych

Ważny jest zwłaszcza materiał, z którego będą wykonane. Obecnie dużą popularnością cieszą się zestawy wypoczynkowe z rattanu czy technorattanu, które są łatwe w utrzymaniu i nie wymagają zabiegów konserwacyjnych. W sytuacji, gdy nie dysponujemy dużą przestrzenią, warto wybrać meble z możliwością ich składania. Są łatwe w przechowywaniu i w kilka chwil dostosujemy je do aktualnych potrzeb. Dodając do wyposażenia stolik, regał czy barek grillowy, z pewnością lepiej zorganizujemy przestrzeń.

Aranżując taras

Powinniśmy wziąć pod uwagę źródło światła. Najważniejsze jest to, aby określić źródło zasilania i stopień ochrony IP, który informuje nas o odporności na kurz i wodę. Co istotne, warto zadbać o to, żeby oświetlenie tarasu było nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne – np. efektowne girlandy czy latarenki pozwolą nam zbudować przytulny klimat, sprzyjający relaksowi w ogrodzie. Na koniec dodatki. Gustowne poduchy, wazony i inne dodatki tekstylne w zaledwie kilka chwil nadadzą przestrzeni wyrazu.

Pandemia oraz zmiana modelu pracy na zdalną spowodowały, że coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania lub domu na obrzeżach miast, z dostępem do zieleni – własnego ogródka. W związku z tym dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się małe miejscowości, z jednej strony posiadające doskonałe połączenie z centrum dużych miast, z drugiej zapewniające mieszkańcom…

Dodaj komentarz