Sterowanie światłem naturalnym? Możliwe dzięki plisom dwukierunkowym

plisy dwukierunkowe

Niegdyś w branży aranżacji wnętrz królowały klasyczne, materiałowe rolety okienne. Dziś możemy wybierać spośród niesamowitej różnorodności osłon. Na rynku znajdziemy zarówno minimalistyczne, proste rozwiązania, jak i te niestandardowe, przykuwające uwagę nowoczesnym designem i jednocześnie wyróżniające się najwyższą funkcjonalnością. Do grona takich osłon zaliczymy plisy sterowane dwukierunkowo. Czym charakteryzują się dwukierunkowe osłony okienne? I dlaczego warto je wybrać?

Sterowanie dwukierunkowe – funkcjonalność i wygoda

Uwielbiamy jasne, dobrze doświetlone przestrzenie. We współczesnym budownictwie rządzą bardzo duże okna, niekiedy zajmujące niemal całą ścianę. I o ile w sezonie przejściowym zapewniają przyjemne nasłonecznienie w domu, to w okresie letnim mogą być źródłem problemów. Szyby okienne nie blokują ciepła promieni słonecznych.

Wnętrza pomieszczeń – szczególnie tych położonych od strony południowej i zachodniej – szybko się nagrzewają. To znacznie obniża komfort domowej przestrzeni. Nadmierne oświetlenie również po pewnym czasie staje się uciążliwe. Rozwiązaniem są dwukierunkowe osłony okienne, które umożliwiają precyzyjne zarządzanie ilością światła wpadającego do wnętrza domu.

Plisy dwukierunkowe Evie stanowią skuteczną barierę dla promieni słonecznych. Ustawiając je w odpowiedni sposób, zapobiegniemy nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń, a jednocześnie zapewnimy sobie tyle światła we wnętrzu, ile w danym momencie potrzebujemy – podkreśla Tomasz Włodarzewski, przedstawiciel marki Anwis.

Dwukierunkowe plisy mają specjalny mechanizm samohamujący i wygodne sposoby sterowania (uchwytem, sznurkiem lub elektrycznie), które pozwalają precyzyjnie ustawić dolną i górną pozycję osłony. Jej położenie można korygować wraz ze zmianami pory dnia. Kiedy słońce jest nisko na horyzoncie, możemy przesłonić jedynie dolną część szyby.

Natomiast kiedy znajduje się wysoko na niebie, wystarczy zaciągnąć górną część osłony. Można także przesłonić całą powierzchnię okna, by zablokować światło i stworzyć przytulny, klimatyczny nastrój w pomieszczeniu, czy też całkowicie złożyć osłonę, by podziwiać piękne widoki za oknem i delektować się przyjemnym ciepłem słonecznym.

Plisy sterowane dwukierunkowo pasują do każdego rodzaju okien, również tych uchylnych. Taka osłona utrzymuje zawsze stabilną, równoległą pozycję względem szyby.

Dwukierunkowe osłony okienne – trend w aranżacji wnętrz

Dwukierunkowe osłony okienne to nie tylko niezwykła funkcjonalność i najwyższa wygoda, ale także nietuzinkowy design! Mechanizmy sterujące schowane są w estetycznych elementach konstrukcyjnych. Minimalistyczny wygląd plis idealnie wpisuje się w estetyczną stylistykę współczesnych wnętrz.

Plisy dwukierunkowe można wkomponować niemal w każdą aranżację. Klienci mogą wybierać spośród szerokiej gamy tkanin – od gładkich, uniwersalnych, w stonowanych i subtelnych kolorach, aż do tych wzorzystych, wyrazistych, zachwycających swoją unikalnością i niebanalnym designem. Dwukierunkowe plisy okienne – w zależności od wybranego koloru i wzoru – mogą być ciekawym tłem dla domowego wystroju lub stanowić przykuwający uwagę element dekoracyjny, nadający wnętrzu wyjątkowy charakter.

Klienci mogą także zadecydować o wyglądzie detali osłon. W plisach Anwis istnieje możliwość personalizacji koloru osprzętu, w tym aluminiowych rynien oraz elementów sterujących wykonanych z tworzywa – mówi przedstawiciel marki. – Do najpopularniejszych bez wątpienia zaliczymy bazaltowy szary, brązowy, anoda silver i antracytowy. Pasują praktycznie do każdego stylu aranżacyjnego. W odważniejszych, niestandardowych aranżacjach chętnie wykorzystuje się kolorystykę z palety RAL – dodaje.

Praktyczne, wygodne w użytkowaniu i idealnie wpisujące się w najnowsze trendy wnętrzarskie – dwukierunkowe osłony okienne to doskonałe rozwiązanie do nowoczesnych domów i mieszkań. Są synonimem wyjątkowego stylu i najwyższej estetyki. Plisy sterowane dwukierunkowo pozwalają stworzyć we wnętrzach wyjątkowy klimat. Mocno wpływają na komfort przestrzeni użytkowej i zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń. Inwestując w takie osłony, inwestujemy we własną wygodę!

Niegdyś w branży aranżacji wnętrz królowały klasyczne, materiałowe rolety okienne. Dziś możemy wybierać spośród niesamowitej różnorodności osłon. Na rynku znajdziemy zarówno minimalistyczne, proste rozwiązania, jak i te niestandardowe, przykuwające uwagę nowoczesnym designem i jednocześnie wyróżniające się najwyższą funkcjonalnością. Do grona takich osłon zaliczymy plisy sterowane dwukierunkowo. Czym charakteryzują się dwukierunkowe osłony okienne? I dlaczego warto…

Dodaj komentarz