Ucieczka na przedmieścia nie ustanie

mieszkanie duszy towarzystwa

Ucieczka na przedmieścia nie ustanieZ pewnością każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że nie łatwo jest przewidywać przyszłość, przynajmniej nie w sposób trafny. Niemniej, sama obserwacja teraźniejszości może dostarczyć nam wielu wskazówek co do tego, jak pewne rzeczy mogą kiedyś wyglądać.

Można wyciągnąć z tego wnioski często graniczące z pewnością, o ile potrafimy właściwe interpretować poszczególne zjawiska. Jedną z takich prognoz odnoszących się do czasów, które dopiero nadejdą, jest ciągły odpływ ludzi na przedmieścia ze wszystkimi swoimi konsekwencjami. Taki rozwój sytuacji przewidywany jest już od pewnego czasu, budząc pewne kontrowersje.

Kiedy to nastąpi, niewątpliwie odmieni strukturę ludności, co w pewnych obszarach będzie oznaczało dość poważne zmiany. Może właśnie dlatego wielu ludzi w to nie wierzy. Zwyczajnie nie wyobrażają sobie życia bez gwarnych miast tak jak to było do tej pory. Wszystko jednak wskazuje na to, że ciągły odpływ ludzi na przedmieścia pozostaje już tylko kwestią czasu i jest to zmiana, której nie uda się już odwrócić.

Wiadomo w końcu nie od dzisiaj, że ludzie wybierają rzeczy takie jak odpływ i na przedmieścia zamiast ich dotychczas znanych tradycyjnych odpowiedników. I jest raczej pewne, że ta machina zmian będzie bardzo trudna do powstrzymania, skoro zdążyła już ruszyć. Zintensyfikuje się to w końcu do takiego stopnia, że ciągły odpływ ludzi na przedmieścia dojdzie do skutku, ponieważ dla ludzi wydaje się to być właśnie najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem.

Choćby nie wiadomo jak gwałtownie inni przeciwko temu protestowali, przy takim rozwoju niektóre zmiany są już nie do zatrzymania.

Z pewnością każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że nie łatwo jest przewidywać przyszłość, przynajmniej nie w sposób trafny. Niemniej, sama obserwacja teraźniejszości może dostarczyć nam wielu wskazówek co do tego, jak pewne rzeczy mogą kiedyś wyglądać. Można wyciągnąć z tego wnioski często graniczące z pewnością, o ile potrafimy właściwe interpretować poszczególne zjawiska. Jedną z takich…

Dodaj komentarz