Złudne poczucie bezpieczeństwa na strzeżonym osiedlu

Złudne poczucie bezpieczeństwa na strzeżonym osiedlu

W natłoku codziennych wydarzeń może nam się wydawać, że nigdy wcześniej nie musieliśmy podejmować tylu różnorodnych decyzji. Nic dziwnego zatem, że od czasu do czasu możemy miewać problemy z dokonaniem najwłaściwszego wyboru.

Dzieje się tak dlatego, że przy nadmiarze okazji i częstym niedostatku informacji nierzadko zwyczajnie nie jesteśmy pewni, co wybrać. Dlatego też nie zawsze będziemy w stanie stwierdzić czy, na przykład, poczucie bezpieczeństwa na strzeżonym osiedlu może być uzasadnione czy raczej złudne, a nie jest to fakt pozbawiony znaczenia dla wielu z nas. Nie można tego definitywnie rozsądzić zaraz na samym początku, nie zagłębiwszy się w tę kwestię.

Można zatem przyjąć, że będzie to raczej uzasadnione, gdyż, jak każdy widzi, poczucie bezpieczeństwa na strzeżonym osiedlu może być wspierane przez ogrodzenia, co właśnie o tym świadczy. Poza tym, kolejnym argumentem przemawiającym za tą opcją mógłby być fakt, że jest tam ochrona, co jest ewidentne. Wydaje się zatem, że właściwa odpowiedź na to zajmujące nas pytanie została wskazana i należycie udowodniona.

A może jednak wcale tak nie jest? Ponieważ istnieje również spora szansa na to, że poczucie bezpieczeństwa na strzeżonym osiedlu okaże się jednak być złudne, co łatwo będzie nam udowodnić. Należy wziąć pod uwagę fakt, że jest kiepsko chronione, czego raczej nie da się ukryć.

Pamiętajmy też o innym ważnym czynniku, którym jest pomysłowość intruzów i wszystko, co może z tego wyniknąć. Jak zatem widać, wybór wcale nie jest oczywisty i każdą z możliwości da się poprzeć odpowiednimi argumentami, każdy więc musi zdecydować sam co mu bardziej pasuje.

W natłoku codziennych wydarzeń może nam się wydawać, że nigdy wcześniej nie musieliśmy podejmować tylu różnorodnych decyzji. Nic dziwnego zatem, że od czasu do czasu możemy miewać problemy z dokonaniem najwłaściwszego wyboru. Dzieje się tak dlatego, że przy nadmiarze okazji i częstym niedostatku informacji nierzadko zwyczajnie nie jesteśmy pewni, co wybrać. Dlatego też nie zawsze…

Dodaj komentarz