Znacjonalizowanie starych dworów to nie samo zło

szafka na przetwory

Znacjonalizowanie starych dworów to nie samo złoJako ludzie, wszyscy nosimy w sobie wiele przekonań na temat różnych rzeczy. Niektóre z nich wrosły w nasz obraz świata na tyle głęboko, że nawet nam się nie śni by w nie zwątpić. Tylko czy to, co sądzimy na dany temat, zawsze jest równoznaczne z obiektywną prawdą?

Można by przemyśleć ów problem na przykładzie choćby czegoś takiego jak akt znacjonalizowania starych dworów , który jest często dyskutowany. Od pewnego czasu ludzie wydają się być przekonani o tym, że jest to … o czym ma wiedzieć każdy. Wszyscy są święcie przekonani, że musi to być nic innego jak najprawdziwsza w świecie prawda. Ich argumentem jest to, że … co tylko utwierdza ich w tym niczym niezachwianym przekonaniu.

W dodatku, o tym, że to był akt niesprawiedliwego znacjonalizowania starych dworów, wspomina się od dłuższego czasu, co chyba oznacza, że jest prawdziwe, czyż nie? Niemniej jednak, wbrew temu, o czym wszystkie te osoby są tak bardzo przekonane, nie jest to zbyt bliskie prawdy. Jest to rozpowszechniony pogląd mocno w nas zakorzeniony, a pomimo to okazuje się, że akt znacjonalizowania starych dworów wcale nie jest samym złem i nigdy tak nie było.

Naprawdę sprawa przedstawia się zupełnie inaczej, gdyż wiele dworów odnowiono, co raczej nie przystaje do tego, o czym byliśmy przekonani. Zdarza się, że ludzie są tak zaskoczeni tą rewelacją że mogą nie chcieć w nią od razu uwierzyć. Z tego przypadku można by wyciągnąć następujący wniosek: w dzisiejszych czasach wszelkie informacje należy weryfikować pod kątem ich prawdziwości, a ponieważ istnieje na to wiele sposobów, nie powinniśmy nadal tkwić w błędzie.

Jako ludzie, wszyscy nosimy w sobie wiele przekonań na temat różnych rzeczy. Niektóre z nich wrosły w nasz obraz świata na tyle głęboko, że nawet nam się nie śni by w nie zwątpić. Tylko czy to, co sądzimy na dany temat, zawsze jest równoznaczne z obiektywną prawdą? Można by przemyśleć ów problem na przykładzie choćby…

Dodaj komentarz