Dlaczego sportowiec nie cieszy się z zajęcia czwartego miejsca?

Powszechnie utarło się wrażenie, że najgorszym miejscem dla sportowca jest pierwsze miejsce poza podium. Chociaż nie wszyscy rozumieją takie podejście, zwłaszcza jeżeli w organizowanych zawodach uczestniczyło nawet trzydziestu zawodników, jak przyjęło się w skokach narciarskich albo kilka drużyn.

Jednak zajęcie trzeciego miejsca jest przykre dla sportowca, ponieważ jest to pierwsze nie nagradzane miejsce, więc zwłaszcza, jeżeli do zajęcia trzeciego miejsca zabrakło komuś bardzo niewiele, to trudno jest cieszyć się z nawet tak dobrego wyniku. Łatwiej jest pogodzić się sportowcowi z faktem, że zajął piąte miejsce, ponieważ wiadomo, że nie miał szans na podium, a jednak wyprzedził bardzo wielu swoich przeciwników.

Jednak zdarzają się sytuacje, zwłaszcza na igrzyskach olimpijskich czy ważnych mistrzostwach, że sportowiec jest zawiedziony z zajęcia nawet drugiego miejsca zwłaszcza, jeżeli w miesiącach poprzedzających zawody wiele razy wygrywał i przygotowywał się specjalnie na te zawody albo wie, że w niedługim czasie będzie musiał zakończyć karierę, a do zdobytych trofeów brakowało jemu tylko złotego medalu.

Niektórzy także nie są do końca zadowoleni ze swojego wyniku, chociaż zwyciężyli w prestiżowych zawodach, ponieważ nie udało im się pobić jakiegoś poprzedniego rekordu albo osiągnęli wynik słabszy od zamierzonego. Widać więc, że uznanie jakiegoś wyniku sportowego za osobisty sukces jest uzależnione od indywidualnego podejścia każdego sportowca.

Powszechnie utarło się wrażenie, że najgorszym miejscem dla sportowca jest pierwsze miejsce poza podium. Chociaż nie wszyscy rozumieją takie podejście, zwłaszcza jeżeli w organizowanych zawodach uczestniczyło nawet trzydziestu zawodników, jak przyjęło się w skokach narciarskich albo kilka drużyn. Jednak zajęcie trzeciego miejsca jest przykre dla sportowca, ponieważ jest to pierwsze nie nagradzane miejsce, więc zwłaszcza,…

Dodaj komentarz