Jak zaaranżować okna w mieszkaniu urządzonym w stylu boho?

aranzacja okien

Spokojne, wypełnione naturalnym światłem, przytulne, a przy tym ciekawe i modne – wnętrza boho mają w sobie coś niesamowitego. Coś, co sprawia, że chętnie spędzamy w nich czas. Na styl boho postawiła Ilona Krawczyńska – jedna z sióstr ADiHD – w aranżacji swojego mieszkania. Dopełnieniem wyjątkowej przestrzeni mieszkalnej influencerki są żaluzje bambusowe oraz efektowne zasłony okienne.

W domu chcemy czuć się bezpiecznie. Potrzebujemy przestrzeni, która zapewni nam pełen komfort w każdej sytuacji. Miejsca, w którym będziemy mogli odprężyć się wyczerpani dniem pełnym obowiązków, spędzić miło czas z najbliższymi i delektować się błogą ciszą w samotności. Styl boho perfekcyjnie wpisuje się w tę charakterystykę.

Styl boho – połączenie niebanalnego designu i przytulności

Styl boho ma długą historię. Za jego początki uznaje się lata 60. XX wieku. Niektórzy szacują, że nurt mógł powstać zdecydowanie wcześniej, bo na przełomie XVIII i XIX wieku. Mimo upływu lat wciąż cieszy się niemałą popularnością. Wiele osób definiuje go jako synonim niepowtarzalnej przytulności.

Współczesny styl boho nawiązuje do artystycznej cyganerii z epoki modernizmu z przełomu XIX i XX wieku, a także do stylistyki uwielbianej przez hipisów. Przypadkowe meble, kupowane na pchlich targach, połączone z feerią intensywnych barw w kontrastowych zestawieniach tworzą wyjątkowy obraz wolności i lekkości. Typowe dla boho patchworki, dywaniki z różnokolorowych pasków i wiszące ozdoby podkreślają młodzieńczy charakter stylu.

We wnętrzach boho znajdziemy wiele nawiązań do kultury ludowej, a zwłaszcza do kultur Afryki, Australii i Ameryki Południowej. Boho wyraża zamiłowanie do tradycyjnego rzemiosła i kocha wszystko, co naturalne. W aranżacjach nie brakuje naturalnych materiałów, takich jak len, wiklina, bambus, glina, miedź czy bawełna. Subtelne odcienie – biel, beż i przygaszone zielenie – przeplatane są wyrazistymi akcentami w kolorze czerwonym czy żółtym.

Połączenie bambusowych żaluzji i lekkich zasłon w ciepłej barwie perfekcyjnie wpisuje się w stylistykę boho – zauważa Agnieszka Gołębiewska, przedstawiciel marki Anwis. – To doskonałe rozwiązanie do przytulnego domu każdej osoby ceniącej naturalne piękno.

Połączenie żaluzji bambusowych z zasłonami – perfekcyjne dopełnienie wnętrz boho

Ilona Krawczyńska zdecydowała się na subtelne żaluzje bambusowe 50 mm utrzymane w neutralnych barwach. Jasne lamele prezentują się delikatnie i naturalnie. Zmieniając kąt ich nachylenia, można sterować światłem wpadającym do wnętrz, tworząc niepowtarzalną atmosferę – słoneczny klimat typowy dla stylu boho.

Ważnym elementem żaluzji bambusowych jest w tym przypadku drabinka tekstylna. To właśnie ona stanowi dodatkową ozdobę osłon, a jednocześnie pełni swoją podstawową funkcję – utrzymuje lamele w poziomej pozycji. W wersji sznurkowej jest praktycznie niewidocznym akcentem. Ilona z duetu sióstr ADiHD zdecydowała się jednak na szerszą drabinkę tekstylną (38 mm), która perfekcyjnie oddaje charakter stylu boho.

Do wnętrz boho pasują zarówno 50-milimetrowe lamele, jak mniejsze oraz większe wersje (o szerokości 25 i 70 mm). Wybór zależy od wielkości okna i indywidualnych preferencji.

W mieszkaniu boho siostry Krawczyńskiej nie zabrakło efektownych zasłon. Dopełnieniem aranżacji boho w domu siostry ADiHD są zasłony FLEX w pięknym odcieniu kawy z mlekiem. Zasłony dodają przestrzeni przytulności i lekkości. Sprawiają, że czas spędzony w tych wnętrzach jest wyjątkowo przyjemny – podkreśla Agnieszka Gołębiewska.

Styl boho lubi różnorodność i swobodę. Nie oznacza to jednak, że aranżacja wnętrz boho polega na zestawieniu wielu przypadkowych elementów wyposażenia ozdobionych typowymi wzorami. Stworzenie przytulnej, spójnej i uporządkowanej przestrzeni boho wymaga zaangażowania, pewnego zmysłu dekoratorskiego i niemałej kreatywności. Warto pamiętać o tym na każdym etapie projektowania wnętrza – od wyboru farby na ściany, aż do zakupu żaluzji i zasłon, które dopełnią przestrzeń.

Spokojne, wypełnione naturalnym światłem, przytulne, a przy tym ciekawe i modne – wnętrza boho mają w sobie coś niesamowitego. Coś, co sprawia, że chętnie spędzamy w nich czas. Na styl boho postawiła Ilona Krawczyńska – jedna z sióstr ADiHD – w aranżacji swojego mieszkania. Dopełnieniem wyjątkowej przestrzeni mieszkalnej influencerki są żaluzje bambusowe oraz efektowne zasłony…

Dodaj komentarz