Wnętrza na lato – jak je urządzić?

wnetrza mieszkania

Piękna, letnia aura za oknem to doskonały motywator do tego, by śmiało wprowadzać do przestrzeni mieszkalnych równie ciepłe i słoneczne aranżacje. Na ten wakacyjny okres architektka Sylwia Gulewicz-Wysocka – przygotowała na terenie Galerii Wnętrz DOMAR trzy zachwycające ekspozycje, będące gotowymi pomysłami na wystrój wnętrz w soczystych, gorących kolorach, wprowadzających lekką, radosną i wakacyjną atmosferę do domowych pieleszy. 

Trochę boho, trochę rustykalnie

W pierwszej kolejności architektka Galerii Wnętrz DOMAR sięgnęła po wyposażenie, sprawdzające się we wnętrzach zarówno w stylistyce rustykalnej, jak i boho. Soczysta, szmaragdowa sofa z salonu RENA z miękkimi poduchami zamiast oparcia, została zestawiona ze stylizowaną na japoński drzeworyt tapetą z motywem chryzantem w odcieniach różu i fioletu z salonu MAGIC HOME. W ten sposób dzięki wzajemnie dopełniającym się kolorom stworzono kojący efekt, łagodzący intensywność zastosowanych tonów.

– Już wykorzystanie motywu etnicznego narzuca nam skojarzenia ze stylem boho, ale w tej aranżacji to nie on jest dominujący. Został bowiem zestawiony z wyposażeniem rustykalnym – białą komodą i barkiem z elementami ciepłego drewna z salonu RENA, które wprowadzają przytulny klimat niczym wyjęty z wiejskiego domku.

Całości dopełniają ciemne, niemal czarne stoliki marki LIVINGROOM z równie intensywnymi barwami blatów z drewna mango oraz słojowata lampa RAYO z grubego szkła na sznurze i masywne rośliny z salonu PARAPET ROŚLINY I DONICZKI – wyjaśnia Sylwia Gulewicz-Wysocka, architektka wrocławskiej Galerii Wnętrz DOMAR.

Zabawa w scandi

Drygą aranżację zdominowały klimaty dziecięce w jasnej tonacji i prostej, skandynawskiej konstrukcji, uzupełnione o delikatny akcent w intensywnej kolorystyce. Bazę meblową tworzy kolekcja dziecięca marki MEBLIK w bieli i drewnie, której prostotę konstrukcji łagodzą lekkie reliefy na frontach. Oczywiście nie może obyć się bez łóżka z konstrukcyjną nastawką w formie domku, który stanowi idealny plac zabaw dla dziecka. W podstawę łózka wbudowane zostały pojemne szuflady, które zgromadzą wszystkie skarby malucha i pozwolą utrzymać porządek.

– W tej aranżacji utrzymanej w biało-granatowo-drewnianej tonacji pojawiają się akcenty ciepłe, „zmiękczające” taką przestrzeń – uroczy, beżowy fotel uszak idealny do wieczornego czytania bajek lub do karmienia, całe stado małpek na tapecie MAGIC HOME i mięsista zasłona w rdzawych odcieniach z salonu EUROFIRANY  – mówi architektka Galerii Wnętrz DOMAR.

Lampa na drewnianym trójnogu, zabawna lampka na białym stoliku do rysowania od MEBLIK i delikatne rośliny z salonu PARAPET ROŚLINY I DONICZKI uzupełniają „look” pokoju dziecięcego.

Vintage ale…nowoczesny

Ostatnia letnia propozycja to powrót do bardzo modnych mebli z lat 60. i 70. – jednak w nowocześniejszym wydaniu. Widać to przede wszystkim w prostych, charakterystycznych, metalowych wykończeniach, uchwytach i nóżkach mebli.

W tej aranżacji, na uwagę zasługuje spora, neo-vintage’owa komoda z salonu HUGON oraz fotel o słonecznej, żółtej tapicerce marki LIVINGROOM nawiązujący do tych klubowych z czasów PRL, jednak z lżejszą konstrukcją nośną w formie smukłych, metalowych nóżek. Styl vintage pomieszczenia podkreśla prosta, drewniana żaluzja z salonu PERFECTA.

Jak wyjaśnia Sylwia Gulewicz-Wysocka, architektka wrocławskiej Galerii Wnętrz DOMAR, punktem łączącym strefy aranżacyjne jest prosty stolik kawowy z marmurowym blatem TC MEBLE, który wprawdzie nie ma charakterystycznego, „nerkowego” kształtu z lat 60, ale ładnie komponuje się z pozostałymi detalami w zastosowanej aranżacji: – Ciekawa jest także sofa w kolorze jasnomusztardowym w bardzo obecnie modnej tkaninie melanżowej o wyrazistym splocie z salonu LIVINGROOM, która opiera się o ścianę z tapetą MAGIC HOME w zgaszonych barwach i z motywem nawiązującym do kolorystyki i stylistyki PRL.

Na uwagę zasługuje też lampa ze zintegrowanym stolikiem z salonu ANPA, jakby żywcem wyjęta z minionej epoki. Aranżacja  została uzupełniona również oświetleniem górnym RAYO i roślinnością z salonu PARAPET ROŚLINY I DONICZKI.

Pomoc od ręki

Proces aranżowania domu lub mieszkania nie dla wszystkich jest prosty i oczywisty. Stąd warto powierzyć to zadanie profesjonalistom W Galerii Wnętrz DOMAR możemy darmowo skorzystać z asystenta klienta oraz z Bezpłatnych Porad Architekta. Prowadzi je Sylwia Gulewicz-Wysocka, autorka letnich aranżacji:

– Nasza pani architekt nie tylko pomoże w urządzeniu, ale także dobierze najlepsze rozwiązania. Nie obawiajmy się jednak, że ucierpi na tym nasz portfel, bo różnorodność cenowa rozwiązań proponowanych w ponad 100 sklepach pozwoli na spełnienie wszystkich wymagań, bez względu na możliwości finansowe – mówi Aldona Mioduszewska, Dyrektor Marketingu Galerii Wnętrz DOMAR.

Jeśli szukamy letnich, lekkich, świeżych oraz funkcjonalnych rozwiązań do naszych wnętrz, jednak nie wiemy jak się za to zabrać, warto odwiedzić wrocławską Galerię Wnętrz DOMAR. Znajdziemy w niej setki produktów dopasowanych do potrzeb nawet tych najbardziej wymagających, a także skorzystamy z darmowej pomocy wirtualnego asystenta oraz bezpłatnych porad architekta wnętrz.

Piękna, letnia aura za oknem to doskonały motywator do tego, by śmiało wprowadzać do przestrzeni mieszkalnych równie ciepłe i słoneczne aranżacje. Na ten wakacyjny okres architektka Sylwia Gulewicz-Wysocka – przygotowała na terenie Galerii Wnętrz DOMAR trzy zachwycające ekspozycje, będące gotowymi pomysłami na wystrój wnętrz w soczystych, gorących kolorach, wprowadzających lekką, radosną i wakacyjną atmosferę do…

Dodaj komentarz