Jaki wystrój kuchni jest obecnie w modzie?

modne kuchnie

Nie bez kozery mówi się, że kuchnia to serce każdego  domu. To właśnie tam zaczynamy oraz kończymy nasz  dzień. Ważne jest, więc aby była zaprojektowana w przemyślany sposób – piękna, funkcjonalna oraz  odpowiadająca naszym potrzebom. W tym celu warto zaufać specjalistycznym poradom architekta lub projektanta wnętrz oraz powierzyć realizację projektu zaufanej firmie stolarskiej. 

Wymarzona kuchnia, czyli jaka?

Przede wszystkim atrakcyjna estetycznie, funkcjonalna, ergonomiczna oraz dopasowana do potrzeb  i przyzwyczajeń domowników. Podstawą bezpiecznej i wygodnej pracy w kuchni jest jej  organizacja. Układ kuchni musi być dopasowany do  wielkości pomieszczenia i jego oświetlenia naturalnego,  ilości szafek i sprzętów AGD z zachowaniem odpowiedniej kolejności i odległości pomiędzy nimi – te  wszystkie czynniki istotnie wpływają na późniejsze  użytkowanie.

Kuchnia powinna być dobrze oświetlona, a  źródła światła muszą być przede wszystkim przyjazne dla  człowieka – barwa światła zbliżona do naturalnego, nie  męcząca oczu, niski pobór energii przy  długiej eksploatacji, wysoka wydajność świetlna. Nawet w małych  kuchniach nie sprawdzi się jedna centralna  lampa, podstawą jest światło kierunkowe zapewniające  odpowiednie oświetlenie stref, w których są wykonywane  czynności – mówi Artur Sieńkowski – kierownik  produkcji SNK INVESTMENTS.

Jaki styl kuchni jest obecnie w modzie?

W ostatnich latach kuchnie przeszły ogromną metamorfozę. Nie tyle ze względu na coraz to nowe  pojawiające się style, ale głównie na zaaranżowaną dla  nich przestrzeń. Zamknięte kuchnie zamieniliśmy na te  otwarte, połączone z salonem, dzięki czemu zyskujemy  swobodny kontakt między wszystkimi domownikami bez  względu na wykonywane czynności.

Do tej pory w naszych kuchniach dominowały jasne,  stonowane kolory. Trendy pokazują, że coraz częściej od  nich odchodzimy, stawiając na bardziej śmiałe i wyraziste  akcenty, dzięki którym kuchnia nabiera nowego,  unikatowego wyrazu. Zamiast bieli i czerni wybieramy  kolory inspirowane kolorami ziemi jak zieleń, granat czy  antracyt. Jeżeli chodzi o faktury, to dalej pozostajemy przy  drewnie czy marmurze. Większy nacisk kładziemy na  wysoką jakość, na praktyczne oraz łatwe w utrzymaniu czystości powierzchnie. Idealnie do tego sprawdzą się,  więc satynowe, matowe oraz gładkie faktury dodaje Artur  Sieńkowski.

Zaskakujące jest to, że wraca moda na łączenie  kontrastujących ze sobą kolorów. Przestajemy się ich bać i  coraz śmielej wprowadzamy je do kuchni. Często nawet w  formie dodatków, które przełamują dominujący do tej pory  biały kolor.

Jeżeli chodzi o sam styl kuchni, to warto dodać, że jednym  z najlepszych trendów, który nigdzie nie wyjdzie z mody  jest udekorowanie oraz stworzenie kuchni w stylu  pasującym do pozostałych pomieszczeń, czy stylistyki, w  jakiej został zbudowany nasz dom. Jeżeli mamy zakupiony  nowy apartament, to idealnie się tam sprawdzi np.  nowoczesna albo industrialna kuchnia, w przypadku  wiekowego domu pamiętajmy, że współgrać z nim będzie  bardziej styl rustykalny.

Nie bez kozery mówi się, że kuchnia to serce każdego  domu. To właśnie tam zaczynamy oraz kończymy nasz  dzień. Ważne jest, więc aby była zaprojektowana w przemyślany sposób – piękna, funkcjonalna oraz  odpowiadająca naszym potrzebom. W tym celu warto zaufać specjalistycznym poradom architekta lub projektanta wnętrz oraz powierzyć realizację projektu zaufanej firmie stolarskiej.  Wymarzona kuchnia,…

Dodaj komentarz