Montaż ogrzewania podłogowego na istniejącej posadzce

ogrzewanie podlogowe

Wykonanie ogrzewania podłogowego w remontowanym domu lub mieszkaniu wcale nie musi być czasochłonnym procesem. Systemy renowacyjne Klettjet R oraz TS14 R z oferty marki Purmo nie wymagają kucia wylewki, co diametralnie przyspiesza i usprawnia prace montażowe.

Komfort cieplny

W domowej przestrzeni w dużej mierze decyduje o wygodzie jej użytkowania, a w szerszej perspektywie – o jakości naszego życia. Stąd przygotowując się do remontu, warto dokładnie przeanalizować dostępne na rynku rozwiązania grzewcze i wybrać optymalną propozycję. Niekwestionowane zalety ogrzewania podłogowego w błyskawicznym tempie przysparzają mu coraz więcej zwolenników, którzy oprócz gwarancji bardzo korzystnego rozkładu temperatury w pomieszczeniu w szczególności cenią sobie energooszczędność  i ekologiczność tego rozwiązania, a także fakt, że elementy instalacji – w przeciwieństwie do tradycyjnych grzejników – ukryte są pod posadzką.

Jednak jeszcze do niedawna

Opcja ta rzadko była brana pod uwagę w przypadku remontowanych pomieszczeń, ponieważ montaż podłogówki wiązał się z koniecznością zrywania starej posadzki, co generowało dodatkowe koszty i wydłużało czas trwania remontu. Dzięki systemom renowacyjnym Klettjet R oraz TS14 R marki Purmo, które układa się bezpośrednio na istniejącej podłodze, ograniczenia w tym zakresie zostały praktycznie zniesione.

Kluczowym komponentem systemu Purmo Klettjet R jest samoprzylepna mata PE o grubości 6 mm, którą można zamocować np. na posadzce z płytek ceramicznych. Do maty przyczepia się następnie rury z rzepem o średnicy 16 mm. System ten pozwala na łatwe i szybkie wykonanie instalacji – całe przedsięwzięcie bez problemu zrealizuje jedna osoba przy pomocy rozwijacza do rur (użycie takera i klipsów nie jest konieczne). Co więcej, rozstaw rur może być dowolny, w rezultacie czego dopasowanie systemu do geometrii pomieszczenia nie sprawia żadnego kłopotu. Na końcu instalację pokrywa się wylewką anhydrytową. Całkowita wysokość Purmo Klettjet R wynosi około 40 mm.

Systemem ogrzewania podłogowego przeznaczonym do montażu na istniejącej posadzce jest również Purmo TS14 R. Jego podstawowy element stanowi płyta systemowa ze styropianu, pokryta blachą aluminiową. W skład Purmo TS14 R wchodzą także rury o średnicy 14 mm z wkładką aluminiową,  które montowane są w kanalikach znajdujących się na powierzchni płyty. Bezpośrednio na płycie możemy układać parkiet pływający lub panele podłogowe o grubości minimum 15mm, natomiast wykończenie podłogi np. ceramiką lub wykładziną wymaga zastosowania dodatkowo systemowej płyty nośnej o grubości zaledwie 5mm lub płyt suchego jastrychu. W konsekwencji wysokość Purmo TS14 R może wynosić od 30 do 40 mm. System ten wykorzystywany jest także podczas wykonywania instalacji ogrzewania ściennego, ponadto sprawdzi się przy chłodzeniu pomieszczenia.

Systemy Klettjet R i TS14 R z portfolio marki Purmo

Umożliwiają wykonanie instalacji ogrzewania podłogowego tam, gdzie przez długi czas było to znacznie utrudnione. Z atutów tego rozwiązania mogą teraz w pełni korzystać użytkownicy remontowanych lub modernizowanych domów i mieszkań. Dodatkowo niewielka wysokość Klettjet R i TS14 R sprawia, że podłoga nagrzewa się około 3 razy szybciej, niż ma to miejsce w przypadku zastosowania tradycyjnych systemów.

Wykonanie ogrzewania podłogowego w remontowanym domu lub mieszkaniu wcale nie musi być czasochłonnym procesem. Systemy renowacyjne Klettjet R oraz TS14 R z oferty marki Purmo nie wymagają kucia wylewki, co diametralnie przyspiesza i usprawnia prace montażowe. Komfort cieplny W domowej przestrzeni w dużej mierze decyduje o wygodzie jej użytkowania, a w szerszej perspektywie – o…

Dodaj komentarz