Wyjeżdżasz na wakacje – nie zapomnij o ochronie swojego domu!

ochrona domu

Lato to czas urządzania całodniowych wycieczek po okolicy i organizowania długich podróży w najdalsze zakątki świata. Podczas wakacyjnych wyjazdów często stresujemy się tym, co dzieje się w naszym domu. Obawiamy się m. in. włamania i kradzieży. Aby zapewnić sobie spokój ducha i w pełni oddać się odpoczynkowi na zasłużonym urlopie, warto odpowiednio zabezpieczyć swoją posiadłość. Skuteczną ochroną, obok systemu alarmowego, są rolety antywłamaniowe.

Tylko w 2021 roku doszło do niemal 72 tysięcy włamań do polskich domów. Złodzieje nie przebierają w środkach. Nieustannie szukają sposobów wtargnięcia na nasze posiadłości, bez żadnych skrupułów przywłaszczają sobie cudzą własność i dokonują aktów wandalizmu, narażając właścicieli na dodatkowe koszty. Na szczęście dzisiejszy rynek oferuje nam innowacyjne rozwiązania, dzięki którym możemy lepiej zabezpieczać nasze domy przed taką sytuacją.

Dlaczego warto zabezpieczyć okna?

Inwestujemy w solidne drzwi antywłamaniowe, instalujemy nowoczesne systemy alarmowe, aby jak najlepiej zabezpieczyć nasze posiadłości. Niestety bardzo często to nie wystarcza.  Według policyjnych statystyk przyczyną większości włamań pod nieobecność domowników są nieodpowiednio zabezpieczone okna. Aby uczynić z nich trudną do pokonania przeszkodę dla złodziei, warto zastosować odpowiednie rolety zewnętrzne.

Roleta antywłamaniowa posiada ekstrudowany pancerz, wzmocnione prowadnice boczne oraz stoper listwy dolnej, co poprawia odporność osłony na próby włamania oraz akty wandalizmu. Wyposażona jest również w wieszak blokadę, który uniemożliwia podniesienie pancerza rolety od zewnętrznej strony. Dzięki tym kilku rozwiązaniom opuszczona osłona skutecznie poprawia bezpieczeństwo domów oraz nisko usytuowanych mieszkań, w szczególności podczas długich nieobecności i wakacyjnych wyjazdów – podkreśla Agnieszka Gołębiewska, przedstawiciel marki Anwis.

Roletami zewnętrznymi steruje się za pomocą nadajników naściennych, pilota lub urządzeń mobilnych. Osłony możemy zaprogramować w taki sposób, żeby otwierały się i zamykały o różnych porach, pozorując obecność domowników.

Nie tylko ochrona przed włamaniem

Rolety zewnętrzne, poza ochroną domu przed włamaniem, spełniają wiele innych funkcji. Przede wszystkim, dzięki właściwościom termoizolacyjnym, skutecznie zabezpieczają wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem w upalne, letnie dni. Zimą zaś zapobiegają uciekaniu ciepła z domu na zewnątrz i dzięki temu zmniejszają zapotrzebowanie na energię cieplną.

Rolety zewnętrzne poprawiają również izolację akustyczną domu, zmniejszając natężenie hałasu. Chronią także szyby okienne przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Dostępne w  kolorystyce dopasowanej do aktualnych trendów w stolarce otworowej, będą stanowiły również spójny wygląd elewacji budynku.

Czy warto zamontować rolety antywłamaniowe? Oczywiście! Odpowiednio dobrane osłony to gwarancja najwyższego komfortu, pełnego bezpieczeństwa i energooszczędności przez długie lata.

Lato to czas urządzania całodniowych wycieczek po okolicy i organizowania długich podróży w najdalsze zakątki świata. Podczas wakacyjnych wyjazdów często stresujemy się tym, co dzieje się w naszym domu. Obawiamy się m. in. włamania i kradzieży. Aby zapewnić sobie spokój ducha i w pełni oddać się odpoczynkowi na zasłużonym urlopie, warto odpowiednio zabezpieczyć swoją posiadłość.…

Dodaj komentarz