Trawa w rolce – korzyści z jej stosowania?

trawa w rolce

Projektując ogród oraz otoczenie domu, zdecydowanie powinniśmy zwrócić uwagę na trawnik, który jest jego nieodłącznym elementem, na który każdy zwróci uwagę. Odpowiednie przygotowanie trawnika wymaga dobrego przygotowania gruntu, wybrania adekwatnego gatunku traw, a także nawadniania, pielęgnacji. Alternatywą dla tradycyjnego wysiewu trawy są trawniki z rolki. Takie rozwiązania cieszy się bardzo dużą popularnością.

Piękny, zielony, gęsty i duży trawnik to zdecydowanie ten element otoczenia domu, który pełni zarówno funkcję użytkową, jak również funkcję dekoracyjną. To dzięki temu, że nasz trawnik prezentuje się okazale, mamy piękną przestrzeń do odpoczynku, do zabawy, do przyjmowania gości.

Aby osiągnąć odpowiedni efekt, musimy wybrać dobrej jakości trawę, a także stosować regularnie zabiegi pielęgnacyjne, pamiętać o podlewaniu. Alternatywą dla tradycyjnego siania trawy jest oczywiście trawa rolowana.

Co to jest trawa z rolki?

Coraz więcej osób, które aranżują otoczenie domu, decyduje się na to, aby zastosować trawę z rolki. Trawa z rolki to naturalnie wysiana, normalna trawa, którą możemy zamówić oraz praktycznie od razu układać tam, gdzie chcemy.

Trawa ma odpowiednią, kilkucentymetrową wysokość, przywożona jest do klienta razem z podłożem, w którym rozwinięte są korzenie. Najwygodniejszą formą jest oczywiście rolka, która zostaje zwinięta i dostarczona do klienta. Przy układaniu rolka jest rozwijana i łączona z innymi, a my otrzymujemy nasz trawnik.

Jakie są zalety trawy z rolki?

Trawa z rolki przede wszystkim jest już w gotowej formie, nie wymaga więc tak mocnej pielęgnacji oraz ukorzenienia, jak to ma miejsce w przypadku trawnika tradycyjnego. Największe zalety trawy z rolki to:

– możliwość zamówienia różnych ilości,
– szybkość dostawy,
– łatwość układania,
– możliwość zagospodarowania trudnych działek, różnego terenu,
– możliwość sadzenia na skarpach, gdzie zwykłe nasiona traw się nie utrzymają,
– szybki proces ukorzenienia się,
– natychmiastowy efekt dekoracyjny.

Z oczywistych względów musimy wybrać taką firmę, która ma doświadczenie oraz będzie potrafić dostarczyć trawę, która wygląda bardzo estetycznie, nie jest zachwaszczona, ma odpowiedni kolor.

Jeżeli nie mamy doświadczenia, nie wiemy dokładnie, jak układać taką trawę, zdecydowanie przygotowanie trawnika warto powierzyć po prostu specjalistom. Wtedy na pewno osiągniemy dobry efekt, trawnik będzie wyglądał bardzo elegancko, będzie po prostu łatwiejszy w codziennej pielęgnacji.

Projektując ogród oraz otoczenie domu, zdecydowanie powinniśmy zwrócić uwagę na trawnik, który jest jego nieodłącznym elementem, na który każdy zwróci uwagę. Odpowiednie przygotowanie trawnika wymaga dobrego przygotowania gruntu, wybrania adekwatnego gatunku traw, a także nawadniania, pielęgnacji. Alternatywą dla tradycyjnego wysiewu trawy są trawniki z rolki. Takie rozwiązania cieszy się bardzo dużą popularnością. Piękny, zielony, gęsty…

Dodaj komentarz